Yamaç Paraşütü Eğitimi

Trakya Extrem Turizm’den Uluslar arası Lisanslı Yamaç Paraşüt Pilotluk Eğitimi

Bu ürünün şu anda satışı bulunmamaktadır.

Ürün Kodu:N/A
Sayfa kategorileri:,
Etiketler:, , ,

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN, GÖKYÜZÜNE DOKUNUN !!!

TRAKYA EXTREM’DEN, ULUSLARARASI LİSANSLI
YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOTLUK EĞİTİMİ

EĞİTİM PROGRAMI VE YERİ:

Eğitimin tüm aşamaları, Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü’nün Tekirdağ – Yeniköy de bulunan eğitim merkezinde ve Tekirdağ-Çorlu çevresinde bulunan eğitim ve uçuş alanlarında yapılacaktır.

 

1 nci Gün : Kulüp dersliğinde 6 saat teorik ders
Ders konuları :
Ekipman bilgisi
Aerodinamik
Genel ve mikro meteoroloji

 

2 nci Gün : Kulüp dersliğinde 6 saat teorik ders
Ders konuları :
Genel ve mikro meteoroloji
Uçuş teknikleri
Havacılık kuralları
2nci gün ders bitiminden sonra, kursiyerler yazılı sınava alınacaktır (Geçme notu 100 üzerinden en az 80 dir. 80’in altında not alanlara, en az bir gün daha çalışma süresi verilip, bir sınav hakkı daha verilecektir).

 

3 ncü Gün : Yer Çalışmaları
Eğitim alanında yamaç paraşüt ekipmanının tanıtılması, kuşanma, kalkış tekniğinin eksiksiz uygulanması çalışmaları (tüm gün).
Gün sonunda, gün kritiğinin yapılması.

 

4 ncü Gün : Yer Çalışmaları ve Küçük Tepe Uçuşları
Hava ve rüzgar durumuna göre Yeniköy-Uçmakdere ya da Çorlu Bölgesi’ndeki çalışma alanına gidilmesi. Çalışma bölgesi ve yapılacak çalışmalar hakkında genel brifing. 5-30 metre irtifalı küçük tepelerden telsiz kontrolünde uçuşların başlatılması (her kursiyer kalkış ve iniş tekniğini eksiksiz uyguladığı en az 5 adet uçuşu gerçekleştirmek zorundadır).
Gün sonunda, gün kritiğinin yapılması.

 

5.Gün: İrtifa Uçuşları
Uçuşlar, Tekirdağ Yeniköy-Uçmakdere bölgesindeki, hava ve rüzgar durumuna göre seçilecek, 260 ve 625 metre irtifalı kalkış pistlerinden yapılacaktır. Bölge hakkında brifing verilmesi ve kalkış pistleri ve iniş alanının tanıtılmasından sonra, kalkış ve iniş alanında bulunacak olan iki eğitmen nezaretinde, her kursiyer telsiz kontrolünde en az 2 uçuş yapacaktır. Küçük tepeler ve irtifa uçuşları sonunda, toplamda en az 7 uçuş yapmış olan kursiyer, kursu tamamlamış ve “APPI Open Sky Pilot Lisansı” almaya hak kazanmış sayılacaktır.

 

APPI Nedir?
Açılımı, ‘’Association of Paragliding Pilots and Instructors’’ olan, dünyada 102 ülkede üyesi bulunan ve amatör yamaç paraşüt pilotu aşamasından itibaren, profesyonel tandem pilotluk (yolcu uçuran) ve eğitmenlik aşamasına kadar pilot yetiştiren, İsviçre merkezli, dünyanın en gelişmiş ve en güvenli yamaç paraşütü eğitim sistemidir.

 

KİMLER PİLOT OLABİLİR?
14 yaşından itibaren herhangi bir sinirsel rahatsızlığı ve kalp-dolaşım bozukluğu olmayan, 15-20 metre koşu yapabilecek kadar fiziksel sağlığı yerinde olan erkek-kadın herkes yapabilir.

 

NELER GEREKLİ?
Kurs boyunca bölgedeki tüm araç transferleri ve uçuş ekipmanı, kulüp tarafından karşılanacaktır. Sadece mevsim şartlarına uygun, koşmaya ve spor yapmaya engel olmayacak bir kıyafet ve arazi şartlarına uygun, bilekten korumalı trekking tarzı bot ile gelmek yeterlidir.

 

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?
Kurs öncesi verilmek üzere; aile hekiminizden veya herhangi bir hastaneden alacağınız, ‘’Yamaç Paraşüt Sporunu Yapmasına Engel Yoktur’’ ibareli sağlık raporu, 4 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus kağıdınızın fotokopisi ile başvurular yapılacaktır.

 

ULAŞIM NASIL YAPILACAK?
Yamaç paraşüt eğitimi, Tekirdağ’da belirtilen yerde yapılacağından, Tekirdağ’a kadar olan ulaşım katılımcılar tarafından gerçekleştirilecektir.

 

DİĞER HUSUSLAR:
Kursa katılanların iş durumları göz önüne alındığından, eğitim faaliyeti cumartesi ve pazar günleri yapılacak ve hava şartlarından dolayı bir aksama olmaz ise, eğitim yaklaşık 3-4 haftalık (hafta sonu) bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Eğitimin başlaması ile birlikte katılımcıların, faaliyetlere katılmaları önem arz etmektedir. En fazla iki kez eğitim faaliyetine katılım sağlamayan kursiyerlerin kursları sonlandırılacaktır.

Yamaç Paraşüt Eğitimleri, Trakya Extrem Turizm Seyahat Acentası (TÜRSAB Üyesi) Tarafından Düzenlenmektedir.

Eğitim hakkında rezervasyon, iletişim için BURAYA tıklayınız.

Tur Yorumları

Hiç bir görüş bulunmamaktadır.

Bunun hakkında yazabilirim.

Oy verin