Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Trakya Extrem Turizm, size gökyüzü ile tanışma fırsatı sunuyor. Tamamen profesyonel ve ayrıcalıklı ekibimizle, sizi ömrünüz boyunca unutamayacağınız bir maceraya davet ediyoruz.

Ürün Kodu:yamac-parasutu
Sayfa kategorileri:,
Etiketler:, , , ,

Trakya Extrem Turizm, size gökyüzü ile tanışma fırsatı sunuyor. Tamamen profesyonel ve ayrıcalıklı ekibimizle, sizi ömrünüz boyunca unutamayacağınız bir maceraya davet ediyoruz. İstanbul, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli’ne sadece 2 saat uzaklıkta, el değmemiş mükemmel doğasıyla, yamaç paraşütü, doğa ve macera severlerin, son yıllardaki uğrak yeri olan,  TEKİRDAĞ Yeniköy- Uçmakdere bölgesinde; 625 ya da 265 metrelik pistlerimizden havalanıp bir kuş gibi süzülerek, Marmara Denizi’yle Ganos Dağları’nın mükemmel manzarasını izleme ve hayatınızın macerasını yaşama şansına sahipsiniz.
Turumuzu satın aldıktan sonra tek yapmanız gereken, size verilen randevu gün ve saatinde, Marmara Denizi’nin en temiz koylarından biri olan Ayvasıl Koyu’nda bulunan kafemize gelmek ve size bu eşsiz macerayı yaşatacak olan ekibimizle tanışmak. Uçuş sıranız gelene kadar ya da uçuşunuz bittikten sonra çayınızı, kahvenizi ya da soğuk içeceğinizi yudumlarken, gökyüzünde uçan rengârenk yamaç paraşütlerinin uçuş ve inişlerini keyifle izleyebilirsiniz. Mevsimlerden bahar veya yaz ise, deniz kenarında bulunan tesisimizin önünde denize girmek ya da Dünya ve Guinness rekortmeni dalış hocamız ile tüplü bir keşif (Discovery) dalışı yapıp, su altı dünyasının doyumsuz güzelliklerinin de tadını çıkararak, gününüzü baştan sona dolu dolu geçirebilirsiniz.

 

LOKASYON Tekirdağ, Türkiye
KALKIŞ SAATİ Uçuşlar sabah 09:30’da başlar. Havanın kararmasıyla biter
GİYİM Mevsim normallerine göre giyinilmeli. Ayakkabı seçimi önemlidir.
DAHİL OLANLAR
Profesyonel sunum Kalkış pisti ulaşım
DAHİL OLMAYANLAR
Kamera çekimi
Yemek

Uçmak İçin Neler Gerekli?

Yamaç paraşütü tandem uçuşu, yani profesyonel pilot ile birlikte uçmak için, herhangi bir ön teknik bilgi ya da uçuş eğitimine sahip olmak zorunda değilsiniz. Kalkış öncesi pilotunuz tarafından yapılacak kısa bir bilgilendirme ile rahatlıkla uçabilirsiniz. Günün ve mevsimin şartlarına göre 5-10 metre koşmaya imkân verecek rahat bir kıyafetle gelebilirsiniz. Terlik, sandalet ya da iskarpin tarzı ayakkabılar ile koşmanız mümkün olmayacağı için, doğal arazi şartlarında yürümeye uygun, tercihen bilekten korumalı bir bot ya da spor ayakkabı, uçmanız için yeterli olacaktır.

Yaş-Boy-Kilo ve Sağlık Problemleriyle İlgili Sınırlamalar Var mıdır?

Yaş olarak herhangi bir sınırlamamız olmamakla birlikte 25 ile 115 kilogram arasında bir yolcu ağırlık sınırımız bulunmaktadır. 18 yaş altı yolcularımız için veli izin belgesinin veli/vasi tarafından imzalanması gerekmektedir. Bugüne kadar 6 yaşından 78 yaşına kadar kadın-erkek birçok kişi bizimle güvenle uçmanın keyfini yaşamış bulunmaktadır. Turumuzu satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, sağlık durumunuzun yamaç paraşütü ile uçmaya elverişli olmasıdır. Derecesi ya da çeşidi ne olursa olsun, herhangi bir sağlık probleminiz var ise, uçuş öncesinde bu durumu mutlaka bize bildirmelisiniz. Yapılacak değerlendirme sonrasında yamaç paraşüt uçuşunun yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir.

Engelliler de Uçabilir mi?

Evet, bu güne kadar birçok engelli kişiyi uçurduk. Turu satın almadan önce engelinizle ilgili ayrıntılı bilgiyi bize iletmeniz durumunda, mevcut durumunuz yamaç paraşüt uçuşu için bir engel teşkil edip etmeyeceği değerlendirilecektir.  Uçuş yapılmaya karar verilir ise, sizin uçuşunuz için özel bir ekip ve ekipman ile önceden hazırlanıp, gerekli organizasyonu yapabiliriz. Bu tarz uçuşlarda kişinin, sandalyede oturabilecek bir yeterliliğe sahip olması ve uçuş gününde hava şartlarının böyle bir uçuşa uygun olması gerekmektedir.

Özel Uçuş Programı Yapılabilir Mi?

Havada evlilik teklifi, sürpriz doğum günü, özel bir gün kutlaması ya da pankart açılması gibi özel yamaç paraşüt uçuşları da, ekibimizin deneyimli kadrosu tarafından düzenlenmektedir. Böyle bir uçuş talebinizi 4-5 gün öncesinden bize bildirdiğiniz takdirde, ömür boyu unutamayacağınız güzel bir günü hep birlikte yaşayabiliriz.

 

Ek bilgi

Lokasyon

Tekirdağ, Türkiye

Fiziksel Zorluk

4/10

Tarihler

Yıl boyunca

Grup büyüklüğü

75

Kilo

25 ile 115 kilo arası

Tur Yorumları

5.00 toplamda 1 Yorum
27 Kasım 2015

kesinlikle herkes hayatında enazbirkere bu duyguyu tatmalı hocaların bizlere verdigi güvende unutulmamalı onların sayesinde korkularımızdan kurtulup manzaranın tadını doyasıya çıkarabildik tekrardan çok çok teşekkür ediyoruz 🙂

Bunun hakkında yazabilirim.

Oy verin